Masaż klasyczny i jego dobroczynne właściwości.

Masaż dla wszystkich

Większość ludzi słyszała o salonach oferujących wykonanie masażu, jednak tylko niewielki procent z nich, z takiego relaksu korzysta. Zdecydowana większość osób uważa, że masaż jest dla starszych i schorowanych ludzi. Inni twierdzą że jest zbyt drogi. Jeszcze inni mają swoje odmienne zdanie. Jak jest naprawdę?
Zdecydowana większość osób korzystających z różnych form masażu, są osoby zamożne, o wyższym statusie ekonomicznym, dbający o swój stan zdrowia oraz druga grupa ludzi, którą stanowią pacjenci skierowani na masaże przez lekarzy specjalistów.
Nie każdy może zdaje sobie sprawę jak wielkie są zalety masażu klasycznego.

Dobroczynny wpływ

Podobnie jak każda aktywność fizyczna, również masaż klasyczny ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. O ile aktywność na świeżym powietrzu np. bieganie czy jazda na rowerze, pozwalają odpowiednio dotlenić organizm, tak zabiegi masażu dają nam relaks, komfort i odprężenie. Pozwalają zapomnieć choć a moment o troskach i problemach codziennego życia.
Masaż klasyczny w porównaniu do masażu relaksacyjnego, jest masażem dość intensywnym. Wymaga użycia zdecydowanie większej siły. Odczują to również nasze mięśnie, które nawet pomimo chwilowego bólu pod wpływem ucisku, w efekcie końcowym staną się rozluźnione i bardziej wypoczęte. Dodatkowym atutem masażu klasycznego jest relaks i redukcja stresu. To bardzo ważne. Stres osłabia mięśnie i sprawia że są obolałe. Masaż to również przyjemność dla psychiki, gdyż podczas stymulacji mięśni, wydziela się hormon odpowiedzialny za pozytywne nastawienie.
Zalety masażu klasycznego można by wymieniać nadal, gdyż jest ich wiele więcej. Masaż zapewnia ulgę napiętym mięśniom. W zależności od charakteru wykonywanej pracy, nasza postawa często jest narażona na nieprawidłowości. Masaż poprawia dotlenienie mięśni oraz dostarcza im substancje odżywcze.
Poprawia stan oraz wygląd skóry, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Jest skutecznym sojusznikiem w walce z cellulitem. Usprawnia działanie układu krążenia oraz bardzo ważne: zdecydowanie wpływa na poczucie własnej wartości.