Joga Radzymin. Medytacja: jak zacząć?

Medytacja stanowi bardzo ważną część treningów jogi. To właśnie moment wyciszenia i wsłuchania się we własne ciało. Medytacja pozwala oczyścić umysł i przygotować ciało do wykonywania poszczególnych ćwiczeń wzmacniających. Jak więc zacząć medytować?

Medytacja joga – jak i kiedy rozpocząć?

Takie elementy jak medytacja joga traktuje bardzo poważnie. Jednak nawet jeśli nie uczestniczymy w regularnych treningach, medytować możemy nauczyć się na własną rękę. Istotą medytacji jest oczyszczanie umysłu ze zbędnych myśli, co pozwala na utrzymanie harmonii, wyciszenie i odpoczynek. Wystarczy zająć wygodną pozycję (np. leżąc na wznak lub siedząc w siadzie skrzyżnym) i starać się “wyrzucić” z głowy zbędne myśli. Początkowo sprawdza się również słuchanie odgłosów natury lub spokojnych melodii.

Joga Radzymin

Jeśli decydujemy się na regularne uczęszczanie na ćwiczenia takie jak joga Radzymin oferuje nam dostęp do klubów sportowych, które charakteryzują się ciekawą ofertą także dla osób początkujących. To doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z jogą, poznanie podstawowych asanów (pozycji) oraz pierwszą medytację, którą następnie możemy wprowadzać w codzienne życie.