Joga co to jest? Joga dla początkujących i zaawansowanych. Joga na szarfach

Joga staje się coraz bardziej popularną aktywnością fizyczną. Nic dziwnego – to jeden ze sportów, który możemy dopasować do swoich możliwości i predyspozycji. Samych odmian jogi jest bardzo wiele: różnią się poszczególnymi technikami, ale także wpływem na zdrowie i urodę.

Joga co to jest?

Odpowiedź na pytanie joga co to jest? może być wyjątkowo trudna. Joga wywodzi się z Indii, gdzie traktowana jest cały system filozoficzny łączący fizyczność (cielesność) i umysł. Filozoficzne aspekty jogi dotyczą przede wszystkim medytacji, poznania możliwości własnego ciała i zachowania harmonii życia codziennego. Fizyczny obszar jogi to tzw. asany – pozycje, które wpływają pozytywnie na poszczególne części naszego ciała.

Joga na szarfach

Odmian jogi jest bardzo wiele. Możemy zdecydować się na ćwiczenia tradycyjne, w których dużą uwagę przykłada się do odpowiedniego oddychania. Niektóre z rodzajów jogi w większym stopniu skupiają się na korygowaniu wad postawy lub usprawnieniu działań poszczególnych organów. Stosunkowo nową odmianą jogi jest joga na szarfach, która poza korzyściami zdrowotnymi może być ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.