Jak poprzez dietę przygotować swój organizm na dziecko?

Nie od dzisiaj wiadomo, że styl życia ma ogromny wpływ na płodność. Dbanie o zdrową dietę, niezbędne składniki odżywcze i regularną aktywność fizyczną na pewno bardzo pomaga w osiągnięciu wyższej płodności. Jaka więc powinna być dieta dla płodności?

Odpowiednie żywienie

Produkty, które spożywasz powinny być jak najmniej przetworzone. Zdrowy jadłospis jest bardzo ważny. Jedz częściej, ale w mniejszych porcjach. Najlepiej spożywaj pięć posiłków dziennie, pamiętaj żeby w twoim jadłospisie owoce i warzywa znalazły się każdego dnia. Jeśli nie lubisz jeść owoców, możesz spróbować ich w formie smoothie, do którego możesz wrzucić wszystko co lubisz, połączyć z wodą i cieszyć się bombą witaminową. Włącz do swojej diety kasze, makarony i białko roślinne. Staraj się zastąpić mięso potrawami, które będą w sobie zawierały białko roślinne. Płodność wzmacniają bardzo dobrze jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziesz w oliwie z oliwek, a także w oleju rzepakowym. Ryby morskie i orzechy także powinny zagościć w twojej diecie pro płodnościowej. Są bowiem źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Witaminy, które znacznie poprawią twoją płodności to witamina D3, witamina B6 i B12. Dodatkowo zadbaj o składniki mineralne, takie jak żelazo, kwas foliowy, selen, magnez. Możesz także poza odpowiedni stylem życia wykonać badania, które pozwolą ci dowiedzieć się niezbędnych informacji na temat twojego zdrowia i organizmu przed zajściem w ciąże.

Podsumowanie

Wiele osób, które pragną mieć dziecko chce wzmocnić swoją płodność. Można to zrobić za pomocą odpowiedniego stylu życia, aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie. Dieta powinna być bogata w niezbędne składniki odżywcze i produkty, które dobrze wspomagają płodność. Warto też przed zajściem w ciąże wykonać badania z krwi i skonsultować się z lekarzem specjalistą, który podpowie co jeszcze można zrobić, aby zadziałać pro płodnościowo na swój organizm