Jaki krem do jakiego typu cery stosować? Naturalny krem do twarzy do cery normalnej i suchej

Aby dobrać odpowiednie kosmetyki do naszej twarzy musimy poznać typ cery jaki mamy. W przypadku cery na przykład tłustej mocno nawilżający krem może sprawić więcej kłopotu, niż pożytku, tak jak w przypadku cery bardzo suchej tonik z alkoholem w składzie wysuszy ją jeszcze bardziej, w tym przypadku dedykowany jest naturalny krem do twarzy do cery suchej.
Przedstawiam podział na podstawowe typy cery z ich charakterystyką, oraz produktami przeznaczonymi do każdego z nich.
Cera tłusta – cera błyszcząca, świecąca, występuje u niej nadmierne wydzielanie sebum, skłonna do wyprysków i zmian skórnych. Zalecane do stosowania są delikatne kremy nawilżające, ale nie natłuszczające.
Cera sucha – ta z kolei ma niedobór produkcji sebum. Często występuje tutaj łuszczenie się skóry, charakterystyczna jest też jej matowość. Aby uniknąć przedwczesnego starzenia się takiej skóry warto stosować naturalny krem do twarzy do cery suchej, który nada jej blasku i nawilży.

 

Cera normalna – to zdrowa skóra, miękka, elastyczna, często nazywana dziecięcą. Doskonale sprawdzi się tutaj naturalny krem do twarzy do cery normalnej, z efektem natłuszczania, aby skóra nie zaczęła się zbyt szybko starzeć.
Cera mieszana – niestety często mylona z cerą normalną a nie mająca z nią zbyt wiele wspólnego. Skóra mieszana jak sama nazwa wskazuje to mieszanka cery tłustej i suchej, występujący w różnych miejscach na twarzy. W tym typie cery najlepiej jest posiadać dwa kremy, natłuszczający stosować na miejsca suche, a taki, który redukuje wydzielanie sebum w miejscach gdzie skóra się przetłuszcza.