5kg w drodze do sukcesu – Ile ćwiczyć żeby schudnąć 5 kg?

Jeśli jesteś w momencie, gdy przestałeś się sobie podobać i postanowiłeś przejść na dietę, na pewno chciałbyś wiedzieć, przykładowo, ile ćwiczyć żeby schudnąć 5 kg. Każdy z nas chciałby mieć jakiś punkt odniesienia, przykład, który pomógłby racjonalnie określić swoje możliwości, wyznaczyć cele i sprawić, że wiedzielibyśmy na pewno co robić i jak, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Weźmy za przykład tych właśnie 5 kilogramów nadprogramowego tłuszczyku. Co zrobić, by się go pozbyć?

Na początku warto powiedzieć sobie jasno – jeśli nie chcemy za chwilę borykać się z problemem jo-jo, nie możemy narzucić sobie zbyt dużego tempa. Ponadto musimy wybrać odpowiedni trening, taki, który pomoże zredukować nam tkankę tłuszczową. Warto postawić na trening siłowy – ponieważ maksymalnie wykorzystuje pracę naszych mięśni, ponadto wzmacnia i kształtuje naszą sylwetkę.
Kolejnym typem treningu są aeroby, czyli wszelkiego rodzaju zajęcia typu rolki, steppery, pływanie. Zredukują one zbędne kalorie i tkankę tłuszczową.

Co jest kluczem do pozbycia się 5 kilogramów? Ile ćwiczyć żeby schudnąć 5 kg?

Na początku – odpowiednia dieta redukcyjna. Opiera się ona na jedzeniu mniejszych porcji, w formie 4 czy 5 posiłków (przykładowo), porcji opartych na zbilansowanych pod względem wartości odżywczych produktach. Warto wyeliminować cukier, wysokotłuszczowe, mocno przetworzone jedzenie, nadmiar soli. Nie można też zapominać o nawodnieniu – woda jest podstawą przemiany materii, pijąc mniej – spowalniamy automatycznie swój metabolizm, a przecież chcemy spalać kalorie, a nie je zatrzymywać.
Przy takiej, ułożonej pod kątem wartości odżywczych, diecie i dobrze dobranym treningu, już w miesiąc możemy schudnąć 5 kg. Należy pamiętać o regularności wykonywanych ćwiczeń, a także nie pomijać regeneracji, która jest równie ważna – jak one same. Dbając o siebie, swoje ciało i znając jego ograniczenia, jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające nas efekty, w stosunkowo krótkim czasie, bez efektu jo-jo i bez poczucia „marnowania” życia na coś, czego tak naprawdę nie chcemy. Sukces tkwi w szczegółach.