Joga – pochodzenie i rodzaje. Joga skąd się wywodzi?

Joga jest popularnym sportem, z którego korzyści czerpie coraz więcej osób. Jednak istotą jogi – i odczuwania jej zbawiennego wpływu na zdrowie – jest zrozumienie jej pochodzenia i filozofii.

Joga skąd się wywodzi?

Odpowiedź na pytanie joga skąd się wywodzi jest oczywiście jedna – z Indii. To hinduski sposób na zachowanie witalności, młodości i dobrej kondycji. Joga ma jednak znaczenie duchowe: łączy ona ciało z umysłem, przez co praktykujący jogę poznają swoje możliwości, wyciszają umysł i w całości skupiają się na sobie.

Klasyczna i nowoczesna joga skąd pochodzi?

Wiemy już joga skąd pochodzi, jednak dotyczy do przede wszystkim ćwiczeń klasycznych. Instruktorzy z całego świata często urozmaicają i zmieniają tradycyjne ćwiczenia. Dziś możemy dzięki temu wybrać ćwiczenia, które nastawione są na najszybsze modelowanie poszczególnych partii ciała, jogę na szarfach, a nawet jogę w wodzie! Nowoczesne odmiany jogi pochodzą z całego świata, jednak swoją podstawę czerpią z filozofii hinduskiej, przez co w niemal każdym rodzaju jogi możemy zaobserwować klasyczne asany.