Nawilżanie poprzez stosowanie olejków do ciała – olejki zapachowe. Dobry olejek arganowy i sosnowy – cena

W drogeriach kosmetycznych znajdziemy szeroki asortyment wśród olejków eterycznych. Czy takie olejki zapachowe dobrze wpłyną na naszą skórę i odpowiednio o nią zadbają? W zaciszu własnego domu, możemy urządzić sobie luksusowe SPA, a cena będzie znacząco niższa niż tą, jaką zapłacilibyśmy za profesjonalne zabiegi.
Od wieków wiadomo, że stosowanie olejków do ciała wpływa mocno nawilżająco i wygładzająco na skórę, która po kuracji olejkami zyskuje świeży, młodzieńczy wygląd. Bardzo popularnym produktem do olejowania ciała jest olejek sosnowy, głęboko nawilżający o pięknym zapachu.

 

Olejki zapachowe tego typu nie tylko wspaniale pachną, ale ich głównym zadaniem jest pielęgnacja skóry. Wykorzystywany jest przy relaksujących kąpielach, masażach i innych zabiegach w SPA, doskonale również sprawdza się jako inhalator udrażniający drogi oddechowe. Olejek sosnowy stosowany jest również w medycynie, gdyż działa łagodząco na bóle mięśni czy stawów.
Innym bardzo znanym produktem jest olej arganowy, który w ostatnich latach wyniósł się na wyżyny swojej popularności. Pielęgnacja poprzez dobry olejek arganowy przyniesie nam takie efekty jak: nawilżenie, wygładzenie, zachamowanie procesów starzenia się skóry. Olejek arganowy jest również bardzo często polecany i wykorzystywany do pielęgnacji włosów i paznokci.