Jak zmienić swój styl życia?

Aby zmienić swój styl życia, przyda się porządna analiza obecnego stylu oraz dobry plan. Co właściwie rozumiesz przez zmianę stylu życia? Według ekspertów jest to po prostu wyeliminowanie nieprawidłowych, niesłużących nam nawyków i wdrożenie nowych, dobrych, na całe życie. Brzmi prosto, a jak jest w praktyce? Przy odpowiednim wsparciu może być prosto, a nawet przyjemnie!

Co to jest zmiana stylu życia

Przez zmianę stylu życia mamy na myśli głównie swoje odżywianie i aktywność fizyczną. Wiemy, jak bardzo są one ważne dla osiągnięcia dobrego samopoczucia i świetnej sylwetki, ale jednocześnie często mamy tendencję do pomijania ich w swoim zabieganym życiu. Kiedy zmieniamy swój styl życia, zwykle staramy się oprzeć nowe życie na kilku ważnych fundamentach. Chcemy być bardziej zorganizowany, bardziej pracowici, a przez to osiągać więcej sukcesów na różnych polach. Chcemy jednocześnie umieć odpoczywać, znajdować na to czas i prawdziwie cieszyć się z wypoczynku. Chcemy mieć czas i chęci na aktywność fizyczną, a aby dopełnić obrazu tego aktywnego, pozbawionego stresów życia, musimy włączyć zdrową dietę. Zmiana stylu życia to proces, a nie nagłe wydarzenie. Dlatego musimy się nastawić na to, że będzie to trwało dość długo – choć nie powinno być trudne, jeśli zostaniemy odpowiednio przeprowadzeni.

Co trzeba jeszcze wiedzieć o zmianie stylu życia?

Jeśli chcesz zmienić swoje życie raz, a dobrze, przeanalizuj dokładnie jak wygląda Twoje obecne życie, co Ci się w nim podoba, a co chciałbyś zmienić. Ułóż też sobie plan i skontaktuj się z kimś, kto może Ci w tym pomóc – na przykład z dobrym dietetykiem. Dzięki niemu będziesz mieć silniejszą motywację do wdrażania zmian w swoje życie. Nie należy włączać żadnych zmian zbyt drastycznie. Jeśli musisz wstawać wcześnie rano i intensywnie pracujesz przez wiele godzin dziennie, zmuszanie się do jeszcze wcześniejszego wstawania i biegania nie jest najlepszym pomysłem, bo szybko stracisz motywację. Właściwie dopasowany sposób ćwiczeń i odżywiania pomoże Ci łagodniej przejść przez zmianę stylu życia.