Pilates i joga. Joga kontra pilates: co wybrać? Jak joga wpływa na sylwetkę?

Zarówno joga, jak i pilates, należą do ćwiczeń, które szczególnie skupiają się na zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Oba rodzaje ćwiczeń przynoszą poszczególne korzyści. Jednak co wybrać?

Jak joga wpływa na sylwetkę?

Jeśli zastanawiamy się jak joga wpływa na sylwetkę, z pewnością powinniśmy zobaczyć sylwetki osób, które od lat uprawiają ten sport. Poszczególne asany wzmacniają pracę mięśni, odpowiadają za utrzymanie prostej postawy i wysmuklają sylwetkę. Pilates, wbrew pozorom, może w większym stopniu rozbudować mięśnie głębokie.

Pilates i joga – wpływ na zdrowie

Pilates i joga mają zbawienny wpływ na zdrowie. Oba rodzaje ćwiczeń wzmacniają mięśnie, korygują wady postawy i wpływają pozytywnie na pracę organów wewnętrznych. Joga jednak posiada również wpływ na gospodarkę hormonalną, w większym stopniu wzmacnia odporność organizmu i może być przydatna w leczeniu różnych jednostek chorobowych.

Najlepsze efekty zyskamy łącząc elementy jogi i pilatesu lub wykonując poszczególne ćwiczenia naprzemiennie. Dzięki temu rozszerzymy nasze umiejętności, poprawimy sprawność oraz kompleksowo zadbamy o własne zdrowie.