Olejowanie włosów – po co olejować włosy? Olejek arganowy i kokosowy do włosów

Aby zachować piękne miękkie i lśniące włosy ważne jest olejowanie włosów, które pozwoli na odżywienie i zachowanie pożądanej struktury włosa. Jeżeli jesteś namiętną użytkowniczką prostownic, lokówek i suszarek takie olejowanie włosów to niemal Twój obowiązek. Wysoka temperatura w tych urządzeniach niesamowicie niszczy nasze włosy, po czym stają się suche, pozbawione blasku, zniszczone co sprawia, że bardzo się puszą.
Dwie najczęściej występujące metody na dbanie o strukturę włosa, czyli jego olejowanie, to olejek arganowy do włosów i olejek kokosowy do włosów.

 

Olejek arganowy do włosów pięknie je natłuszcza i nawilża włosy spuszone i suche po kilku tygodniach regularnego olejowania stają się lśniące i wyglądają na bardzo zdrowe. Alej arganowy jest szczególnie polecany do włosów farbowanych, czy mocno rozjaśnianych. Takie włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.
Olejek kokosowy powinien być jednak używany z rozwagą, gdyż w przypadku mocno zniszczonych i osłabionych włosów może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Jest w swojej strukturze dużo cięższy, niż olej arganowy, jednak olejek kokosowy do włosów pięknie je odżywia i nadaje im zatracony blask.