Jawa – 4 największe atrakcje wyspy

Indonezja to wyjątkowo interesujący kierunek podróży. Jest to największe wyspiarskie państwo na świecie, w którego skład wchodzi ponad 300 tysięcy wysp i wysepek. Jedną z największych z nich jest Jawa – wyspa stołeczna, w której mieści się stolica Indonezji, Dżakarta. Jawa chętnie wybierana jest przed turystów jako główny cel podróży do tego kraju, oferuje mnóstwo atrakcji i poszczycić się może przepięknymi plażami. Oto 4 największe atrakcje tej wyspy!

1. Borobudur

Borobudur to jedna z najbardziej okazałych świątyń indonezyjskich. Ta buddyjska świątynia mieści się na malowniczym wzgórzu, a początki jej powstania szacuje się na 750r n.e. Świątynia ma piramidalny kształt, której boczna część podstawy wynosi ponad 120 metrów. To piękne, malownicze miejsce z pewnością jest punktem obowiązkowym podczas wizyty na Jawie.

2. Prambanan

Będąc w państwie takim jak Indonezja co zobaczyć nie jest łatwo wybrać. Prambanan jest kolejną świątynią – w tym wypadku hinduistyczną – którą warto odwiedzić. Jest to w końcu największy kompleks sakralny tej religii poza Indiami! Cały kompleks liczy ponad 230 obiektów, niektóre z nich osiągają monumentalne wysokości, jednak większość przez setki lat została zniszczona.

3. Indonezyjskie wulkany

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością będą zachwyceni możliwością zdobycia kilku wulkanów, m.in. Bromo, Kawah Ijen i Gunung Merapi. Szczególnie ciekawym miejscem jest wulkan Kawah Jien – na jego szczycie zastaniemy przepiękne, turkusowe jeziorko, które zachwyci nas malowniczym pejzażem. Na Jawie znajduje się aż 121 wulkanów, a wejście choćby na jeden jest punktem obowiązkowym wizyty w Indonezji!

4. Malownicze plaże

Jawa słynie z pięknych, malowniczych plaży. Znajdziemy tutaj zarówno turystyczne kurorty plażowe obfitujące w atrakcje rekreacyjne, jak i bezludne, niemal dzikie plaże, które zachwycą wspaniałym widokiem i spokojem. Wiele z nich oferuje również zaplecze gastronomiczne lub możliwość wynajęcia kajaku lub łódki, dzięki którym spojrzymy na te miejsca z zupełnie innej perspektywy.