Jak dbać o skórę

Piękna i zdrowo wyglądająca skóra to atrybut każdego z nas. To jak dbamy o naszą skórę jest odzwierciedlone na niej. Najistotniejsza jest codzienna domowa pielęgnacja. Powinna być ona wykonana starannie z zachowaniem odpowiedniej kolejności kroków oraz, a preparaty do niej użyte muszą być dobrane pod potrzeby naszej skóry. Jeżeli będziemy przestrzegać tych prostych zasad nasza skóra będzie w dobrej kondycji. Można także korzystać ze specjalistycznych zabiegów poprawiających wygląd naszej skóry w gabinetach kosmetycznych, ale warto pamiętać, aż 60% na stan naszej skóry ma prawidłowa i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Jak powinna wyglądać prawidłowa codzienna pielęgnacja domowa

Pierwszym i zarazem najistotniejszym krokiem jest dogłębne oczyszczenie. Jest do dokładny demakijaż skóry i usunięcie z niej wszelakich zanieczyszczeń oraz makijażu. Dokładnie zmywamy oczy i usta dwufazowym płynem ( rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż). Następnie za pomocą płynu micelarnego, pianki bądź żelu oczyszczamy dokładnie skórę twarzy. Czynność wykonujemy aż do uzyskania tzw. “czystego wacika”. To podstawowy krok mający na celu odblokowanie porów skóry i dający jej możliwość wchłaniania substancji jaki dostarczymy jej w kolejnych krokach. Kolejnym etapem jest tonizacja. Pozwala to przywrócić skórze jej naturalne pH, które zostało zaburzone podczas oczyszczania. Ponadto już na tym etapie możemy zadziałać na skórę specjalistycznym produktem. Tonik może także zawierać substancje działające na konkretny problem np. niwelować zaskórniki, rozjaśniać, działać nawilżająco bądź regulować wydzielanie sebum.

Kolejny krok to odżywienie skóry. Tutaj świetnie sprawdzają się różnego rodzaju serum. Serum to bogaty w składniki odżywcze preparat o skoncentrowanej formule i bardzo silnym działaniu. To jaki rodzaj serum wybierzemy jest ściśle powiązane z potrzebami naszej skóry. Do skóry odwodnionej świetnie sprawdzi się serum nawilżające, natomiast do dojrzałej anti aging. Po serum przyszła pora na nałożenie kremu. Tutaj też preparat jest odpowiednio dobrany do naszych potrzeb. na zakończenie krem pod oczy. O tą okolicę musimy dbać szczególnie, gdyż skóra tam jest bardzo cienka i najszybciej widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia się ( zmarszczki). Powyżej została przedstawiona codzienna podstawowa pielęgnacja. Oczywiście może być ona wzbogacona o dodatkowe kroki jeżeli nasza skóra tego wymaga. Ponadto istotne jest także regularne złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Pozwala to na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów skóry oraz lepszą wchłanialność kosmetyków. Oczywiście takiego złuszczania nie wykonujemy codziennie. Wystarczy taki zabieg wykonać 1-2 razy w tygodniu. Najlepiej sprawdzi się do twarzy delikatny peeling enzymatyczny, który rozpuści martwy naskórek bez podrażniania skóry.

Codzienna domowa pielęgnacja ma bardzo ważny wpływ na stan i zdrowie Twojej skóry, dlatego warto poświęcić trochę czas, aby prawidłowo ją wykonać. Pamiętaj, że skóra w nocy się regeneruje i to właśnie wtedy wchłania najwięcej składników odżywczych, dlatego nigdy nie chodź spać w makijażu. Będzie to bardzo obciążające dla Twojej skóry, a efekt zobaczysz już zaraz po przebudzeniu. Na rynku jest także wiele urządzeń do dogłębnego oczyszczania twarzy. Szczoteczki te pomagają nam w jak najlepszym usunięciu zanieczyszczeń i makijażu z naszej skóry. Jednak przed ich zakupem warto szczegółowo zapoznać się z produktem, aby był on wykonany z najwyższej jakości materiałów, a tym samym nie podrażniał naszej delikatnej skóry twarzy tylko delikatnie ją oczyszczał. Ponadto musi to być produkt łatwy w czyszczeniu i nie zatrzymujący w sobie wilgoci tak jak np. szczoteczki z włosiem bo stanie się tylko siedliskiem bakterii.

Więcej na stronie https://zdrowystyl.com.pl/uroda