A może szafa kapsułowa?

Czy można się modnie ubierać mając naście rzeczy w szafie? Czy raptem kilka ubrań może sprawić, że zawsze będziemy wyglądać modnie? Czy nasze stylizacje muszą się wiązać z dużymi wydatkami na coraz to nowe rzeczy? Otóż nie! Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest jedno hasło, mianowicie wardrobe capsule. Wystarczy kilkanaście rzeczy, by stylowo wyglądać w każdej sytuacji. Warto zawsze pamiętać, że nasze rzeczy powinny być odpowiednio dobrane i dopasowane do naszej sylwetki. Wówczas sukces jest gwarantowany.

Czym jest wardrobe capsule?

Pojęcie to odnosi się sposobu funkcjonowania naszej szafy. Coraz popularniejszy staje się termin szafy kapsułowej, a to przecież to samo. Dobierając nasze ubrania kolorystycznie i skupiając się na kilku ponadczasowych rzeczach możemy stworzyć właśnie szafę kapsułową. Wystarczy posiadać kilkanaście ubrań dopasowanych do siebie, by stworzyć wiele stylizacji zmieniając jedynie dodatki czy co jakiś czas wprowadzając nową modną bluzkę. Dzięki temu małym nakładem możemy zawsze ubierać się modnie i schludnie, zachowując przy tym własny styl. Wystarczy raptem prosta marynarka by stworzyć stylowy, biurowy outfit łącząc ja z koszulka typu Basic i jeansami. Jeansy u koszulka połączona z plażową torba i słomkowym kapeluszem sprawdza się z kolei na urlopie. Możliwość łączenia poszczególnych element nie nieograniczona, ale dzięki temu możemy dostosować swój ubiór do każdej sytuacji. W naszej szafie kapsułowej warto mieć także chociaż jedną rzecz sportową. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się trochę luźniejszy look.
Wbrew pozorom żeby wyglądać modnie i czuć się swobodnie w każdej sytuacji nie potrzebujemy setki ubrań. Model szafy kapsułowej świetnie się sprawdza w miejskich wycieczkach, wyjazdach za miasto jak i zwykłym wyjściu do pracy. Wystarczy nam raptem kilka rzeczy, by zawsze wyglądać świetnie i na czasie.
Jeżeli skrupulatnie dobierzemy do siebie rzeczy bazowe na pewno uda nam się uzyskać niezapomniane stylizacje.