Dobór idealnej sukni ślubnej

Ilość dostępnych stron internetowych i salonów sukien ślubnych oferujących przeróżne modele, jest w tym momencie nieograniczona. Po pewnym czasie łatwo jest zauważyć, iż typy sukien ślubnych można podzielić na kilka kategorii. Szukanie odpowiedniej sukni ślubnej należy rozpocząć od określenia typu sylwetki panny młodej. Dzięki temu można w znaczny sposób ograniczyć pole poszukiwań.

Typy sukni ślubnych

Księżniczka (princess)
To typowa suknia balowa, z mocno zaznaczoną talią. Obcisła na górze i bardzo szeroka u dołu, z mocno rozkloszowanym, tiulowym dołem. Zatuszuje zarówno szerokie jak i wąskie biodra. Pasuje do kobiet o każdym wzroście, z ładnym wcięciem w talii. Kobiety posiadające szerokie ramiona, przy tym fasonie mogą wybrać model z bolerkiem, który nieco je zamaskuje.

Syrenka (rybka)
Jest to suknia bardzo dopasowana do sylwetki, rozszerzająca się od wysokości kolan w dół. Na tego typu model mogą pozwolić sobie tylko panny młode o nienagannej figurze, z dużym biustem, wcięciem w tali i piękną linią bioder. Tego fasony powinny unikać panie o figurze jabłka. Najbardziej nadaje się dla klepsydry.

Prosta
Prosta suknia to taka, która zarówno na górze jak i na dole ma dokładnie taką samą szerokość. Jest to bardzo skromny, lecz też elegancki model sukni. Tego kroju powinny unikać kobiety z typem sylwetki “linijka”, ponieważ suknia bardzo podkreśla brak wcięcia w talii. Nadaje się dla klepsydry oraz kielicha, jeżeli rękawki są odpowiednio dobrane. Ten typ sukni można wzbogacić bogato zdobionym, długim welonem.

Suknia typu A
Posiada obcisłą górę i lekko rozkloszowany dół. Góra sukni to często mocno dopasowany gorset, który podtrzymuje biust i mocno zaznacza talię. Spódnica często posiada halkę. Ten fason poleca się kobietą typu gruszka, ponieważ maskuje obszerne biodra. Sprawdzi się także u jabłka, jeżeli suknia będzie miała odpowiednio wysoko odcięcie w talii.