Pudry do twarzy – prasowane czy sypkie?

Puder do twarzy do jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków. Wykorzystywany jest zarówno jako produkt do wykończenia i utrwalenia makijażu, jak i samodzielny kosmetyk, który zmatowi skórę i nada jej bardziej witalny wygląd. Jednak jaki puder wybrać – prasowany czy sypki?

Pudry prasowane charakteryzują się zwartą strukturą. Przykładem może być Golden Rose Terracotta Powder, który posiada delikatnie perłowe wykończenie. Jednak wśród pudrów prasowanych znajdziemy także kosmetyki matujące lub mocno rozświetlające (z grubszymi drobinkami). Wadą stałej struktury jest cięższa aplikacja przy pomocy pędzli, jednak kosmetyk jest również bardziej wydajny.

Pudry sypkie możemy zdecydowanie łatwiej aplikować, jednak często wiąże się to z rozsypaniem części kosmetyku. Stają się przez to mniej wydajne i mogą wiązać się z koniecznością czyszczenia innych akcesoriów kosmetycznych, toaletki lub kosmetyczki. Zastanawiając się nad zakupem pudru sypkiego, warto zwrócić uwagę na te, które posiadają specjalne dozowniki – umożliwi to ich bezpieczniejsze i zdecydowanie “czystsze” przechowywanie oraz transport.