Co kupić w prezencie dla noworodka?

Wyzwanie

Prezent dla noworodka to nie zawsze prosta sprawa, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy sami nie są jeszcze rodzicami. Dodatkową przeszkodą okazuje się fakt, że świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj mają już większość rzeczy, więc ciężko jest ich nie zdublować. Najlepiej (i najprościej) zapytać rodziców, czego nie mają, co potrzebują i czy będzie im się podobał nasz pomysł.

Podczas wybierania prezentu dla noworodka warto też wybrać sklepy, w których znajdziemy oryginalne i unikatowe propozycje (na przykład internetowy sklep z odzieżą, obuwiem i akcesoriami dla dzieci w wieku 0 – 12 lat https://jacadi.pl/). Lepiej unikać sieciówek, które zwiększają szansę na to, że kupimy dziecku coś, co wcześniej kupił już ktoś inny.

Ubranka i kocyk

Dla noworodka (a właściwie dla jego rodziców) najlepiej sprawdzić się może jakieś ciekawe ubranko, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, że maluch szybko z niego wyrośnie. Do wyboru są między innymi kolorowe i przyjemne w dotyku śpioszki, bodziaki z zabawnymi tekstami, cieplejsze bluzy i sweterki, albo ocieplane kombinezony i buciki.

Oprócz ubranek doskonałym pomysłem na prezent będzie na pewno kocyk, który przyda się w różnych sytuacjach: w wózeczku, łóżeczku, na kanapie etc. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych kolorów wzorów, kształtów kocyków wykonanych z całkiem odmiennych materiałów. Dobrze jest jednak wybrać taki, który wyróżniać się będzie wysoką jakością i przyjemnym dotykiem.

Sensorek i rzeczy praktyczne

Innym, zawsze trafionym pomysłem na podarunek dla niemowlęcia jest tak zwany sensorek, czyli rzeczy, które pozwalają dzieciom rozwijać zmysły: szeleszczą lub grzechoczą, mają różne, różnokolorowe metki, z których każda jest inna w dotyku. To drobiazg, który zazwyczaj nie jest drogi i może stanowić alternatywę najbardziej popularnego prezentu – grzechotki.

Oprócz tego, dobrze jest wspomóc rodziców malucha prezentami praktycznymi, takimi jak między innymi: pieluszki bambusowe, flanelowe i pampersy, chusteczki nawilżane, oliwki i inne kosmetyki dla niemowląt. Można również pokusić się o wykonany ręcznie (handmade): kocyk, ubranko, czy zabawkę – na przykład za pomocą szydełkowania.