Czym jest łuszczyca?

Obecnie ludzie coraz częściej chorują na różnorodne choroby. Czasem nawet na takie o których nikt wcześniej nie słyszał. Można mieć choroby skóry, grypę i inne. W niniejszym artykule zostanie omówiona choroba jaką jest łuszczyca. A konkretnie zostanie omówiony problem łuszczyca czy jest zaraźliwa .

Czym jest łuszczyca?

Jest to choroba skóry. Dużo ludzi uważa, iż choroba ta jest zaraźliwa i przechodzi z człowieka na człowieka. Ale czy, aby na pewno tak jest? Czy w ogóle można się nią zarazić? Zacznijmy od tego jak łuszczyca się objawia. Występują brązowe lub różowe grudki pokryte suchymi srebrzystobiałymi łuskami. Mogą się łączyć i tworzyć większe ogniska o różnych rozmiarach i kształtach. Cechą charakterystyczną łuszczycy jest to, że gdy drapiemy suche łuski, niemal natychmiast pojawiają się drobne krople krwi. Łuszczyca to choroba skóry spowodowana nieprawidłowym działaniem układu immunologicznego.  Choroba ta pojawia się najczęściej między 10 a 30 rokiem życia lub po zażywaniu niektórych leków. Jednak udowodniono, iż może być ona także dziedziczna. Wynika z tego, iż nie jest to chorobą zakaźną. Nie można się nią zarazić poprzez podanie ręki czy w inny sposób. Jest chorobą przewlekłą. Występuje najczęściej na takich częściach ciała jak: łokcie, kolana, pośladki, skóra głowy, stopy czy dłonie. Możemy wyróżnić różne typy łuszczycy, między innymi: łuszczyca kropelkowata, łuszczyca plackowata, łuszczyca odwrócona, łuszczyca wysiękowa, łuszczyca zestarzała, łuszczyca brudźcowa czy łuszczyca brodawkowata.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż skoro łuszczycą nie można się zarazić bo nie jest zakaźna to nie musimy się niczego obawiać. Możemy normalnie przebywać z takimi ludźmi i się z nimi witać. Na taki rodzaj choroby są leki. Dlatego najlepiej jak osoba, która ma takie objawy, powinna jak najszybciej udać się do lekarza dermatologa. On zbada osobę i przepisze odpowiednie leki czy maści. Niestety nie jest ona uleczalna. Jedynie to można złagodzić jej objawy.