Jesteś tutaj:  Do domu  /   Oferty  /   Domowa pielęgnacja – warsztaty w GACA Fit HOTEL

Domowa pielęgnacja – warsztaty w GACA Fit HOTEL

Domowa pielęgnacja – warsztaty w GACA Fit HOTEL

Komentarze są wyłączoneMaj 18, 2016  ·  w Oferty

Starter Motywacyjny to turnus przeznaczony dla osób, które rozpoczynają proces Mądrego Odchudzania. W czasie pobytu w GACA Fit HOTEL otrzymują one wiedzę i motywację niezbędną do tego, by realizować go w sposób efektywny. Dzięki warsztatom, organizowanym przez zespół naszego Wellness, w czasie turnusu goście uczą się także, jak w domowych warunkach pielęgnować ciało i cerę, by cieszyć się jak najlepszym wyglądem.

Jednym ze stałych elementów programu Startera Motywacyjnego są więc warsztaty poświęcone automasażowi (zalecanemu wszystkim pacjentom GACA SYSTEM). Ostatnie odbyły się w minionym tygodniu. Katarzyna Ziółek, kierownik Wellness w naszym ośrodku, wyjaśniała uczestnikom, jaką rolę odgrywa samodzielne, codzienne masowanie ciała i prezentowała poszczególne techniki masażu.

Najlepszym „narzędziem” do tego są własne dłonie, wszelkie masażery to tylko uzupełnienie – mówiła Katarzyna Ziółek. – Masaż wykonujemy zawsze w kierunku dosercowym. Rozpoczynając go, lekko natłuszczamy ciało oliwką. Gdy skóra już się rozgrzeje, nakładamy wybrany kosmetyk i kontynuujemy masowanie.

1

Pacjenci realizujący proces redukcji wagi powinni wykonywać taki samodzielny masaż codziennie, według systemu zalecanego przez Konrada Gacę. Raz w tygodniu, w poniedziałki, należy więc masować ręce, we wtorki nogi, a przez trzy dni, czyli we środę, czwartek i piątek, brzuch. W weekend zalecany jest masaż całego ciała z akcentem na te partie, na wysmuklaniu których najbardziej nam zależy. Rozpoczynając proces, na automasaż należy poświęcać pięć minut dziennie. Stopniowo czas ten powinien się zwiększać.

– W trakcie procesu redukcji tkanki tłuszczowej polecamy również korzystanie z profesjonalnych masaży całego ciała, najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu – doradzała w czasie warsztatów Katarzyna Ziołek.

2

Technika wykonywania automasażu

Uczestnicy turnusu zobaczyli więc, jak wygląda masaż wykonywany przez profesjonalistę, ale także jak należy go wykonywać na własnym ciele:

  • Masaż ud – ich wewnętrzna strona bywa najbardziej problematyczna. Skóra w tym rejonie często jest luźniejsza, mało jędrna i mało elastyczna, dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę. Masaż ujędrniający należy rozpocząć od kolana i kierować się w kierunku pachwiny. Powinien być wykonywany przeplatanymi ruchami głaskania, rozcierania, ugniatania, podszczypywania i oklepywania. Zewnętrzną stronę uda należy masować tymi samymi ruchami w kierunku biodra.
  • Masaż brzucha – wykonujemy go podobnie, takimi samymi ruchami, ale należy zwrócić uwagę na ich tor. Zachowujemy oczywiście kierunek dosercowy, ale masując tzw. „boczki” poruszamy dłońmi również w kierunku środkowej części brzucha. Nigdy nie wykonujemy masażu w kierunku zewnętrznym, bo może to przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego. Zaczynamy więc od głaskania „boczków” brzucha ku środkowi i stopniowo zmierzamy do góry. Ruchy powinny być energiczne i szybkie, a najbardziej należy skupiać się na dolnej części brzucha.
  • Masaż rąk – wykonujemy go, aby zredukować tzw. „pelikanki” lub „firanki” i ułatwić komórkom oddawanie tłuszczu. Wszystkie wymienione wcześniej techniki stosujemy oczywiście w kierunku dosercowym, omijając jednak dół łokciowy. Masaż powinien być wykonywany szybkimi i intensywnymi ruchami, po obu stronach rąk, tak aby rozgrzać tkanki i pobudzić w nich krążenie.

Dodatkowa pielęgnacja

Poza masażem warto w domu wykonywać również peelingi. Na całe ciało możemy raz w tygodniu nakładać peeling gruboziarnisty, np. cukrowy lub kawowy. Dzięki temu usuniemy zrogowaciały naskórek, a substancje aktywne z innych kosmetyków będą lepiej wnikały w skórę. Nie należy również zapominać o relaksujących kąpielach, które wpływają korzystanie na układ mięśniowy oraz limfatyczny i mogą być doskonałym wstępem do masażu.

Kosmetyki Norel

Ważnym uzupełnieniem dla wszystkich wymienionych metod pielęgnacji są odpowiednie kosmetyki. Warto sięgać po te, które zawierają m.in. witaminy A, C, E oraz pobudzające syntezę kolagenu algi morskie. Polecamy więc preparaty marki Norel, a osobom realizującym proces redukcji tkanki tłuszczowej zwłaszcza żel Gluco Stop oraz krem wyszczuplający Body Care.

3

Osoby, które uczestniczyły w majowym turnusie odchudzającym w GACA Fit HOTEL miały okazję dokładnie poznać te i inne preparaty Norel. Ekspertki firmy poprowadziły dla nich konsultacje kosmetyczne. Zainteresowanym osobom doradzały, jakie preparaty będą najlepsze dla ich cery. Podpowiadały nie tylko, jak pielęgnować skórę, ale także w jaki sposób skorygować istniejące już problemy.

4

5

0